Momenti kur Salah thyen rekordin e Steven Gerrard (VIDEO)

Momenti kur Salah thyen rekordin e Steven Gerrard (VIDEO)

Momentalisht është duke u zhvilluar ndeshja tejet interesante mes Liverpoolit dhe Bournemouthit, ku futbollistët e Jurgen Klopp po avancojnë minimalisht.

Tre gola janë shënuar deri tani në “Anfield Road”, me Bournemouth që kaloi i pari në epërsi, ndërsa Liverpooli barazoi përmes Diaz, e më pas e përmbysi rezultatin përmes Salah, raporton KosovaPress.


Salah shënoi sot golin e 187 për Liverpoolin, kështu duke e thyer rekordin e legjendës Steven Gerrard, i cili ka 186 gola.

Momentin kur Salah shënon golin që i thyen rekordin Gerrard e gjeni më poshtë.

VAR Tático on X: “🚨 GOAL | Liverpool 2-1 Bournemouth | Mohamed Salah https://t.co/1J2ynLskBa” / X (twitter.com)  

Lexo edhe

Video