Momenti kur portieri i Lazios shënon në minutën e 95’ ndaj Atleticos (VIDEO)

Momenti kur portieri i Lazios shënon në minutën e 95’ ndaj Atleticos (VIDEO)

Rikthimi i Ligës së Kampionëve mbrëmë u përcoll me emocione të shumta, veçanërisht në ndeshjen mes Lazios dhe Atletico Madridit.

Atletico Madridi ishte në avantazh 1:0 me golin e Pablo Barrios, i cili shënoi për 1:0, raporton KosovaPress.

Skuadra e Simeones ishte disa sekonda larg fitores mbrëmë, por portieri i Lazios, Ivan Provedel vendosi të ishte heroi i italianëve.


Kur shihej se ndeshja ishte drejt fundit, Luis Alberto me një harkim në zonën e Atleticos e gjen Provedel, i cili shënon në minutën e 95’ për ta barazuar rezultatin në 1:1 dhe për t’ia siguruar skuadrës së tij një pikë tejet të vlefshme.

Golin e Provedel e gjeni më poshtë.

Fútbol on X: “Ivan Provedel’s goal against Atletico Madrid with the Titanic music 💙 https://t.co/jmr4tkWY8C” / X (twitter.com)

Lexo edhe

Video