Momenti kur Messi vrapon për ta përqafuar Ronaldinhon-video

Momenti kur Messi vrapon për ta përqafuar Ronaldinhon-video

Në ndeshjen e Ligës së Kampionëve ndërmjet Paris-Saint-Germain dhe RB Leipzigut është i ftuar legjenda e Brazilit dhe futbollit botëror Ronaldinho.

Para nisjes së ndeshjes ai përshëndeti tifozët në tribuna dhe më pas u takua edhe me lojtarët në fushë, transmeton KosovaPress.

Njëri nga momentet më speciale të mbrëmjes ishte takimi i Ronaldinhos me yllin argjentinas Lionel Messi. Ish-sulmuesi i Barcelonës vrapon drejt Ronaldinhos sapo e sheh që ai ka zbarkuar në fushë.


Kujtojmë se Ronaldinho ishte pjesë e PSG-së në të kaluarën, ndërsa me Lionel Messin kishin luajtur së bashku në Barcelonë.

Ja momenti:

Lexo edhe

Video