Momentet më pikante të finales Argjentinë – Brazil -video

Momentet më pikante të finales Argjentinë – Brazil -video

Argjentina e ka mposhtur Brazilin me rezultat minimal 1-0 në finalen e Kupës së Amerikës në stadiumin “Maracana”.

Ishte një ndeshje shumë e luftuar deri në momentet e fundit të përballje, por momenti vendimtar ishte në minutën e 22-të kur De Paul i jep një pasim të mrekullueshëm Angel Di Marias i cili realizon golin e fitores, përcjellë KosovaPress.


Në vazhdim të ndeshjes pati shumë raste të mira për shënim nga të dy skuadrat, por që rezultatit mbeti i pandryshuar dhe trofeu i madh i takoi skuadrës së Argjentinës dhe kapitenit të saj Lionel Messi.

Këto ishin momentet më të mira të ndeshjes:

Lexo edhe

Video

1 Koment

Komentet janë të mbyllura.

error: