Molliqaj thotë se veterani i parë i rrejshëm është Albin Kurti

Partia Socialdemokrate (PSD) përmes një aksioni simbolik kanë kritikuar kryeministrin Albin Kurti se po e denigron luftën e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe sulmon veteranët e vërtetë.


Pasi vendosën një pankartë në hyrjen e objektit të qeverisë, kreu i PSD-së, Dardan Molliqaj tha se veterani i parë i rrejshëm është Albin Kurti.

Për një çështje të tillë paralajmëroi se në fillim të javës së ardhshme do të ngritin kallëzim penal në prokurori.

Lexo edhe

Video

1 Koment

Komentet janë të mbyllura.