“Mirupafshim dhe faleminderit Angela Merkel”, kancelarja largohet nga Shqipëria

“Mirupafshim dhe faleminderit Angela Merkel”, kancelarja largohet nga Shqipëria

Kancelarja gjermane Angela Merkel është larguar Shqipëria, pas vizitës së sotme.

Kryeministri Edi Rama ka publikuar pamjet e përcjelljes së saj në Rinas.


Merkel i ka thënë se do të shihen sërish Lubjana të Sllovenisë, ndërsa Rama i ka uruar gjithë të mirat.

Kancelarja zgjodhi Tiranën për të dhënë ‘mesazhet e lamtumirës’ vetëm pak ditë nga mbajtja e zgjedhjeve të vendin e saj, pas të cilave ajo ka deklaruar largimin pas 16 vjetësh në krye të një prej shteteve më të rëndësishëm të BE-së.

Lexo edhe

Video

error: