Miqësorja Kosovë-Ishujt Faroe përfundon me barazim

Miqësorja Kosovë-Ishujt Faroe përfundon me barazim

Kombëtarja e Kosovës përkundër faktit që kishte posedim të topit dhe shumë shanse, ka mbyllur me barazim ndeshjen miqësore me Ishujt Faroe.

“Dardanët” treguan paraqitje më të mirë përgjatë pjesës së parë, duke pasur posedimin e topit në favor me 53%.


Kurse, në miturën e 65, për Kosovën shënoi mesfushori 22-vjeçar, Uran Bislimi.

E 13 minuta para përfundimit të ndeshjes, ishte lojtari i Ishujt Faroe, Stefan Radosajloviq ai që barazoi rezultatin në 1-1.

Lexo edhe

Video