Ministrja Xhaçka nesër në Kosovë

Ministrja Xhaçka nesër në Kosovë

Zëvendëskryeministrja dhe ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, mirëpret nesër në Kosovë, Olta Xhaçka, ministre për Evropën dhe Punë të Jashtme e Republikës së Shqipërisë.


Sipas njoftimit të MPJD-së, Gërvalla dhe Xhaçka, do të zhvillojnë një takim bilateral në Ministrinë e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, ku më pas do kenë një prononcim për media.

 Takimi nis në ora 09:15.

Lexo edhe

Video