Ministri Vitia raporton për menaxhimin e pandemisë dhe procesin e vaksinimit antiCOVID-19

Ministri Vitia raporton për menaxhimin e pandemisë dhe procesin e vaksinimit antiCOVID-19

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia do të raportoj para anëtarëve të Komisionit për Shëndetësi.

I pari i ministrisë së Shëndetësisë do të raportoj lidhur me menaxhimin e pandemisë dhe procesin e vaksinimit antiCOVID-19.


Poashtu ministri Vitia do të raportoj edhe për strategjinë legjislative të dikasterit me të cilin ai po udhëheq.

Komisioni ku pritet të raportoj ministri Vitia do të mblidhet në ora 09:00.

Lexo edhe

Video

error: