Milani triumfues në derbin kundër Lazios

Milani triumfues në derbin kundër Lazios

Ka përfunduar derbi italian mes Milanit dhe skuadrës së Lazios.

Pas plot 90’ minutave lojë të zhvilluara në stadiumin “San Siro”, Milani e ka mposhtur 2:0 skuadrën e Lazios, raporton KosovaPress.


Golat për “Rossonerët” i shënuan Ismael Bennacer (minuta e 17’) dhe Theo Hernandez (minuta e 29’).

Me pikët e reja, Milani ngjitet në pozitën e katërt në tabelë në kuotën e 61 pikëve, krahas Lazios që zë vendin e dytë me 64 pikë të arkëtuara.

Rezultati final i ndeshjes, 2:0 në favor të Milanit.

Lexo edhe

Video

2 Comments

Komentet janë të mbyllura.