Milani interesohet për talentin e Bundesligës, Ragnick e do me patjetër

Milani interesohet për talentin e Bundesligës, Ragnick e do me patjetër

Milani do të arrijë me patjetër te Dominik Szoboszlai sipas asaj që shkruan Sport Mediaset.

Drejtuesit e Milanit dhe sidomos afrimi i mundshëm i Ralf Ragnick e ka kthyer lojtarit si një prej më të kërkuarve në merkaton e verës.


Kuqezinjtë janë gati të paguajnë 25 milionë euro për mesfushorin e Leipzig. Kërkesa e gjermanëve për mesfushorin e tyre mbetet në nivelet e 25 milionëve që italianët mund ta plotësojnë.

Szoboszla është një ndër talentet e Bundesligës, pasi ka shënuar 9 gola dhe ka dhënë 13 asiste në këtë sezon. Hungarezi ende nuk ka festuar 20 vjetorin e tij, pasi do të fryjë qirinjtë në tetor.

Lexo edhe

Video