Milani dhe Juventusi përplasen në “San Siro”, formacionet zyrtare

Milani dhe Juventusi përplasen në “San Siro”, formacionet zyrtare

Xhiroja e 23-të e Serie-A sjellë edhe derbin e madh të Italisë ndërmjet Milani dhe Juventusit që zhvillohet në “San Siro” me fillim nga ora 20:45.

Milani që tashmë ka mbetur pesë pikë para liderit Inter, kërkon fitore ndaj “Zonjës së Vjetër” për ta harruar humbjen e hidhur ndaj Spezias në xhiron e kaluar, transmeton KosovaPress.

Ga ana tjetër, “ Juventusi po lufton për një vend që dërgon në garat evropiane, përkatësisht Ligën e Kampionëve. Ata momentalisht renditen në vendin e pestë me 41 [ikë.


Këto janë formacionet zyrtare:

MILAN (4-2-3-1) : Maignan; Calabria, Kalulu, Romagnoli, Theo Hernandez; Tonali, Krunic; Messias, Brahim Diaz, Leao; Ibrahimovic

JUVENTUS (4-2-3-1) : Szczesny; De Sciglio, Rugani, Chiellini, Alex Sandro; Bentancur, Locatelli; Cuadrado, Dybala, McKennie; Morata.

Lexo edhe

Video