Milan-Verona, formacionet zyrtare

Milan-Verona, formacionet zyrtare

Pas barazimit në derbi me Juventusin javën e kaluar, Milani do të kërkojë fitore ndaj Venezias në kuadër të javës së pestë të Serie-A.

Trajneri Stefano Pioli vjen në këtë ndeshje me mungesa të rëndësishme si Ibrahimovic, Bakayoko, Giroud, Kjaer, Calabria e Krunic, përcjellë KosovaPress.


Ndeshja zhvillohet në “San Siro” nga ora 20:45 dhe këto janë formacionet zyrtare:

MILAN (4-2-3-1): Maignan; Kalulu, Gabbia, Romagnoli, Ballo Toure; Tonali, Bennacer; Florenzi, Brahim, Leao; Rebic

VENICE (4-3-3): Maenpaa; Ebuhei, Caldara, Ceccaroni, Molinaro; Peretz, Vacca, Busio; Aramu, Forte, Johnsen.

Lexo edhe

Video