Milan – Parma, formacionet e mundshme

Milan – Parma, formacionet e mundshme

Milan do ta presë në shtëpi skuadrën e Parmës në kuadër të javës së 33-të të Serie A.

Skuadra rosonere është duke kaluar një formë të mirë përndryshe nga Parma e cila ka shfaqur rënie të theksuar me katër humbje radhazi dhe një barazim në 5 takimet e fundit, shkruan KosovaPress.

Pioli ka paralajmëruar ndryshime në formacion nga ndeshjet e mëparshme.


Formacionet e mundshme:

Milan (4-2-3-1):G Donnarumma; Calabria, Kjaer, Romagnoli, Theo Hernandez; Krunic, Bennacer; Paqueta, Calhanoglu, Rebic; Ibrahimovic

Parma (4-3-3):Sepe; Laurini, Iacoponi, Bruno Alves, Gagliolo; Grassi, Brugman, Kurtic; Kulusevski, Kucka, Gervinho

Lexo edhe

Video