Milan – Bologna, formacionet e mundshme

Milan – Bologna, formacionet e mundshme

Rosonerët do të tentojnë të arrijnë një tjetër fitore, për të ndjekur ëndrrën evropaine.

Skuadra e Milanit do të presin në “San Siro” Bologna, që në tri sfidat e fundit nuk ka arritur të fitojë, shkruan KosovaPress.

Tek Milan për këtë ndeshej do të mungojnë Duarte, Musacchio, Castillejo dhe Paquetà.


Formacionet e mundshme:

MILAN (4-2-3-1): G. Donnarumma; Conti , Kjaer, Romagnoli, Theo Hernandez; Kessié, Bennacer; Saelemaekers, Rebic, Calhanoglu; Ibrahimovic.

BOLOGNA (4-2-3-1): Skorupski; Tomiyasu, Danilo, Densëil, Dijks; Poli, Dominguez; Orsolini, Soriano, Sansone; Santander.

Lexo edhe

Video