Milan-Atletico Madrid, Pioli merr tjetër lajm jo të mirë

Milan-Atletico Madrid, Pioli merr tjetër lajm jo të mirë

Duke u bazuar në raportet e fundit na “La Gazetta dello Sport” Zlatan Ibrahimovic nuk do të jetë i gatshëm për të luajtur kundër Atletico Madridit dhe pritet të rikthehet në fushë pas pushimit të ndeshjeve ndërkombëtare.

Suedezi ka luajtur vetëm 30 minuta kundër Lazios në këtë sezon duke realizuar një gol.


Ai u rikthye nga lëndimi i i këmbës së tij por pësoi një tjetër lëndim pikërisht ndaj “Biancocelestëve”, përcjellë KosovaPress.

Ibra po vazhdon të stërvitet i veçuar nga grupi dhe pritet të mungojë në ballafaqimin me Atletico Madridin në Ligën e Kampionëve që zhvillohet të martën dhe pastaj ndeshen me Atalantën para pushimit ndërkombëtar.

Lexo edhe

Video