Milan-Atalanta, formacionet zyrtare

Milan-Atalanta, formacionet zyrtare

Milani që kërkon të bëjë hapin e madh drejtë titullit kampion dhe Atalanta që po lufton për një vend në Ligën e Evropës do të ballafaqohen në “San Siro” me fillim mga ora 18:00.

Kjo ndjeshje pritet të jetë njëra nga sfidat më të nxehta në këtë përfundim të Serie-A, derisa në mbrëmje Cagliari që po lufton për mbijetesë e pret Interin që është edhe më tutje në luftë për titull, transmeton KosovaPress.


Të dy skuadrat i kanë publikuar formacionet zyrtare dhe ato janë si më poshtë:

MILAN (4-2-3-1) : Maignan; Calabria, Kalulu, Tomori, Theo Hernandez; Tonali, Kessié; Saelemaekers, Krunic, Leão; Giroud.

ATALANTA (3-4-2-1) : Musso; De Roon, Palomino, Djmsiti; Hateboer, Pessina, Freuler, Zappacosta; Koopmeiners, Pasalic; Muriel

Lexo edhe

Video