Messi niset drejt Francës për ta kompletuar kalimin në PSG

Messi niset drejt Francës për ta kompletuar kalimin në PSG

Lionel Messi do të jetë blerja më e re e Paris – Saint – Germain.

Ish-lojtari i Barcelonës tashmë është duke fluturuar drejt Francës aty ku më pas do të nënshkruaj kontratë dy vjeçare me gjigantin francez, përcjellë KosovaPress.


Argjentiasni u largua si lojtar i lirë nga “Camp Nou” pasi kontrata e tij skadoi në muajin qershor dhe nuk arriti marrëveshje për vazhdimin e saj.

Ai pritet të nënshkruajë kontratë nga e cila do të përfitojë 35 milionë euro në sezon.

Lexo edhe

Video

1 Koment

Komentet janë të mbyllura.