Messi në “qiellin e shtatë”, Neymar shpërthen në lot, momente të paharrueshme nga finalja Argjentinë – Brazil

Messi në “qiellin e shtatë”, Neymar shpërthen në lot, momente të paharrueshme nga finalja Argjentinë – Brazil

Me golin e Di Marias, Argjentina e ka siguruar trofeun e Kupës së Amerikës pasi e ka mposhtur Brazilin në finalen e këtij kompeticioni.

Ashtu siç ndodh zakonisht sa herë që këto dy shtete ballafaqohen, lufta ishte shumë e ashpër në fushë gjatë gjithë 90 minutave, përcjellë KosovaPress.

Ky trofe ishte shumë i rëndësishëm për Lionel Messi ndaj të cilit për shumë vite ishte bërë presion i madh për shkak të paraqitjeve jo të mira të tij më Argjentinën në krahasim me ato te Barcelona.


Të gjithë lojtarët shkuan drejt Messit për të festuar bashkë më të duke ia dedikuar kështu këtë trofe shumë të rëndësishëm yllit të Barcelonës.

Nga ana tjetër, ylli i Brazilit Neymar e përjetoi shumë rënë këtë humbje dhe menjëherë pas përfundimit të ndeshjes ai shpërtheu në lot dhe ngushëllohej nga të pranishmit në fushë.

Këto ishin momentet më interesante pas kësaj ndeshje Argjentinë – Brazil:

Lexo edhe

Video

error: