Messi flet për të ardhmen e tij te PSG

Messi flet për të ardhmen e tij te PSG

Ylli argjentinas Lionel Messi nuk është duke kaluar nëpër një aventurë të mirë që prej largimit nga Barcelona te gjigandi francez Paris Saint-Germain.

Së fundmi, Messi me PSG-në u eliminuan nga Real Madridi në eliminatoret e Ligës së Kampionëve, gjë kjo që përhapi shumë spekulime mbi të ardhmen e yllit argjentinas, përcjell KosovaPress.

Ndërkaq, tani këtyre spekulimeve iu është adresuar vetë Messi, i cili tregoi që pas Kampionatit Botëror “Katar 2022” do të vendos për të ardhmen e tij.


“Pas Kupës së Botës, duhet të mendoj përsëri për shumë gjëra”, tha Messi për të ardhmen e tij.

Lionel Messi ka qenë i qartë për të ardhmen e tij mes klubeve dhe kombëtares, duke konsideruar shumë faktorë të ndryshe, pasi që kontrata aktuale e tij me PSG përfundon në qershor të vitit 2023.

Që prej transferimit nga Barça te Paris Saint-Germain, Messi ka arritur të bëjë 26 paraqitje në të gjitha garat për gjigandin francez, duke regjistruar shtatë gola dhe 11 asistime mbi emrin e tij.

Lexo edhe

Video