Mësohet orari i zhvillimit të ndeshjeve në Kupën e Kosovës

Mësohet orari i zhvillimit të ndeshjeve në Kupën e Kosovës

Komisioni i Garave brenda Federatës së Futbollit të Kosovës e ka caktuar orarin e ndeshjeve të fazës 1/16 të Kupës së Kosovës.

Përveç ndeshjeve Drita–Liria dhe Phoenix–Ballkani, që zhvillohen më 23 dhe 24 nëntor, të gjitha ndeshjet e tjera zhvillohen më 17 nëntor, me fillim nga ora 12:00.

Ky është orari:

E enjte, 17 nëntor, ora 12:00

Llapi – Vllaznia Pozhoran

Vëllaznimi – Prishtina

Dukagjini – Rilindja 1974

Prizreni – Istogu

Feronikeli ’74 – 2 Korriku

Vushtrria – Drenasi

Vjosa – Ulpiana


Drenica – Flamurtari

Behari – Ferizaj

A&N – Rahoveci

Fushë Kosova – Arbëria

Ramiz Sadiku – Malisheva

Trepça ‘89 – Kika

Trepça – Gjilani (ndeshja luhet në Gjilan)

E mërkurë, 23 nëntor, ora 12.00

Drita – Liria

E enjte, 24 nëntor, ora 12.00

Phoenix – Ballkani

Lexo edhe

Video