Mësohet emri favorit që pritet ta zëvendësojë Zidanin te Real Madridi

Mësohet emri favorit që pritet ta zëvendësojë Zidanin te Real Madridi

Mauricio Pochettino është favoriti për të marrë përsipër vendin e Zinedine Zidane, me bosin e Real Madridit nën presion pasi humbi ndaj Shakhtarit të martën në mbrëmje.

Zidane rrezikon seriozisht të humbasë punën e tij në “Santiago Bernabeu” pas humbjes së skuadrës ndaj Shakhtarit në Ligën e Kampionëve.

Humbja lë 13 herë kampionët e Evropës duke ditur se një humbje tjetër kundër Borussia Munchengladabch në ndeshjen e fundit të fazës së grupeve do t’iu kushtonte me eliminim nga kjo garë.


Sipas ‘Marca”, nëse klubi vendos të heqë qafe Zidanin, atëherë Pochettino është favorit për të marrë vendin e tij te “Los Blancos.”, përcjell KosovaPress.

Gazeta spanjolle thotë se shkarkimi i shefit aktualisht nuk është diçka që ata dëshirojnë të bëjnë, por është diçka që e konsiderojnë si një opsion, kur nuk ishte më parë.

Në magjinë e tij të parë si menaxher Zidane fitoi tre tituj të Ligës së Kampionëve me radhë, në vetëm dy sezone e gjysmë në krye të klubit për të cilin ai luante.

Ai u largua në vitin 2018, por u kthye vetëm një vit më vonë dhe sezonin e kaluar fitoi La Ligan nga rivalët e tij të Barcelonës, por forma e këtij sezoni është aspak stabile.

Lexo edhe

Video