Mësohet dueli i parë i fazës 1/16 në Euro 2020

Mësohet dueli i parë i fazës 1/16 në Euro 2020

Pas përfundimit të ndeshjeve të Grupit C të Euro 2020 është mësuar edhe dueli i parë i fazës së eliminimit direkt të këtij kampionati.

Nga Grupi C me tutje vazhduar Holanda si e para dhe Austria si e dyta në këtë grup, përcjellë KosovaPress.


Pikërisht Austria do të jetë kundërshtari i Italisë në fazën 1/16 dhe kjo ndeshje do të zhvillohet të shtunën më 26 qershor në stadiumin “Wembley”.

Skuadra e Roberto Mancinit doli si e para nga Grupi A.

Lexo edhe

Video