“Menjëherë u ringjall”, mjekët e shpëtojnë portierin në fushë

“Menjëherë u ringjall”, mjekët e shpëtojnë portierin në fushë

Skena ankthi u janë parë në Eredivisie, ligën holandeze të futbollit të shtunën pasi portieri i Waalëijk Etienne Vaessen u rrëzua pa ndjenja në fushë.

Ishin duke u zhvilluar minutat e fundit të ndeshjes së kampionatit ndërmjet RKC Waalëijk dhe Ajax Amsterdamit kur Brian Brobbey, sulmuesi i Ajaxit, vrapoi drejt portës për të rrëmbyer topin, anë atë aksion, portieri i Waalëijk, Etienne Vaessen sheh mundësinë për të ndërhyrë dhe merr goditje të fuqishmë në fytyrë nga sulmuesi i Ajaxit, përcjellë KosovaPress.


Ajo që vijon janë minuta ankthi: portieri rrëzohet menjëherë, arbitri ndërpret lojën dhe mjekët nxitojnë në fushë. Pas kujdesit fillestar dhe reanimimit, Vaessen u dërgua në spital dhe loja nuk u luajt më kur rezultati ishte 2:3.

“Ai u përgjigj menjëherë, por nuk mund të mbante mend se çfarë kishte ndodhur,”, deklaroi shefi i Waalëijk Frank van Mosselveld, i cili u bëri mjekëve një kompliment të madh: “Ata e ringjallën menjëherë sepse ai nuk e bëri”, shtoi ai.

Lexo edhe

Video