Melania ia kthen shpinën Trump: “Për të, ky është një kapitull i mbaruar”

Melania ia kthen shpinën Trump: “Për të, ky është një kapitull i mbaruar”

Ish-presidenti amerikan Donald Trump nuk i fsheh pretendimet për një kandidaturë të re të mundshme për Shtëpinë e Bardhë në vitin 2024, por duket se gruaja e tij Melania Trump nuk është e interesuar të shijojë përsëri titullin e zonjës së parë.

Që kur u largua nga Uashingtoni janarin e kaluar, zonja e parë e Amerikës është tërhequr gjithnjë e më shumë nga sytë e publikut – ajo u pa vetëm një herë me djalin e saj Baron, në korrik, gjatë daljes nga Kulla Trump në Nju Jork.

Sipas CNN, ajo u kthye nga një pushim nga Palm Beach në Florida muajin e kaluar dhe miqtë e saj pohojnë se ajo do të qëndrojë në Mar-a-Lago ndërsa Baron po ndjek një shkollë të mesme private. Ata pretendojnë se Melania hoqi dorë nga jeta në Manhattan siç e dinte para se të vinte në Shtëpinë e Bardhë.

Mosinteresimi i Melanie për jetën politike publike është aq i madh saqë ajo thuhet se i pranoi disa prej miqve të saj që jo vetëm që nuk ka ndërmend të mbështesë ambiciet politike të burrit të saj, por ajo nuk ka aspak dëshirë të kthehet në Shtëpinë e Bardhë.


“Ajo nuk dëshiron të jetë përsëri zonja e parë. Për të, ishte një kapitull i jetës që përfundoi, dhe kaq”, tha një burim pranë Melania për CNN.

Ajo e sheh ndikimin e Trump në Partinë Republikane si punë e tij dhe jo të saj.

“Ju nuk do ta shihni Melania në mitingje apo fushata, edhe nëse ai zyrtarisht konfirmon se do të kandidojë përsëri,” tha një burim i njohur me qëndrimin e Melania.

“Ajo do të zëvendësohet nga Lara, gruaja e djalit të Trump, Eric, ose Kimberly Guilfoyle, e dashura e djalit të madh të Trump, Don. Ata kanë të njëjtën dëshirë për të kandiduar përsëri si Trump, dhe Melania nuk është fare atje,” shtoi burimi.

Edhe pse kandidatët e mëparshëm presidencialë shpesh mbështeteshin në gratë e tyre dhe ndikimin e tyre në qarqet e votuesve femra, ideja e rritjes së votuesve në një zonë elektorale nuk ishte kurrë biznesi i Melanie, zbuloi një person pranë zonjës së parë gjatë viteve të saj në Shtëpinë e Bardhë.

Lexo edhe

Video