Meghan Markle: Unë u reduktova në një bimbo në Deal ose No Deal

Meghan Markle: Unë u reduktova në një bimbo në Deal ose No Deal

Dukesha e Sussex-it, ishte “reduktuar në një bimbo” në ‘Deal or No Deal’ pasi ndjeu se roli i saj si një vajzë valixhe në shfaqjen e lojës kishte të bënte me “bukurinë” mbi trurin.

41-vjeçarja e martuar me Princin Harry në vitin 2018 me të cilin ka fëmijët Archie, Lili 3 dhe 16 muajsh, më parë ka punuar si aktore.


“Isha shumë mirënjohëse si aktore në audicion që kisha një punë. Kjo mund të më paguante faturat. Kisha të ardhura, isha pjesë e Unionit, kisha sigurim shëndetësor, ishte. Këtu, më vlerësonin për diçka. krejt e kundërta. Dua të them, ju duhet të imagjinoni vetëm për të pikturuar foton për ju se para regjistrimit të shfaqjes, të gjitha vajzat, ne do të rreshtoheshim. s shkëlqyeshëm. Kishte raste kur isha në xhirime në ‘Deal or No Deal’ dhe duke menduar për kohën time duke punuar si praktikante në Ambasadën e SHBA-së në Buenos Aires. Ishte vetëm për bukurinë dhe jo domosdo për trurin,” tha ish-aktorja e ‘Suits’.

Meghan Markle vazhdoi duke shtuar se përfundimisht e la rolin dhe shpreson që vajza e saj Lili të “aspirojë më lart” në jetë.

“Dua që vajza jonë të aspirojë të jetë pak më lart. Po, dua që Lili im të dëshirojë të arsimohet dhe të dëshirojë të jetë e zgjuar dhe të krenohet me ato gjëra. Përfundova u largova nga shfaqja. Unë isha shumë më tepër se ajo që po objektivizohej në skenë. Nuk më pëlqente të ndihesha e detyruar të isha e gjithë pamja. Dhe pak substancë. Dhe kështu ndihesha për mua në atë kohë duke u reduktuar në këtë specifike arketipi i fjalës bimbo,” tha ajo në podcastin e saj në Spotify ‘Archetypes’.

Lexo edhe

Video