Mediat në Spanjë e bëjnë punë të kryer kalimin e Mbappes në Real Madrid

Mediat në Spanjë e bëjnë punë të kryer kalimin e Mbappes në Real Madrid

Kylian Mbappe raportohet se ka vendosur që e ardhmja e tij të jetë e lidhur me Real Madridin që nga vera e këtij viti.

Mediat në Spanjë, përkatësisht “ESPN” raporton se largimi i francezit nga Paris-Saint-Germain tashmë është një çështje e kryer, përcjellë KosovaPress.


Ish-sulmuesi i Monacos nuk ka bërë asnjë hap drejt rinovimit të kontratës më gjigantët e Francës dhe pritet që të kalojë në “Santiago Bernabeu” si lojtar i lirë.

Kompletimi i këtij operacioni pritet të bëhet ne muajin qershor.

Lexo edhe

Video