Mediat italiane shkruajnë për lëndimin e Amir Rrahmanit

Mediat italiane shkruajnë për lëndimin e Amir Rrahmanit

Mbrojtësi i Napolit Amir Rrahmani u largua nga skuadra e Kosovës për shkak të një dëmtimi në muskul dhe u kthye në Itali.

Qendërmbrojtësi 27-vjeçar humbi dy ndeshjet e fundit kundër Milanit dhe Romës në Serie A për shkak të dëmtimit të kofshës dhe Kosova ka vendosur ta kthejë atë përsëri në Napoli.


Rrahmani nuk do të jetë në dispozicion për kualifikimet e Kupës së Botës kundër Suedisë dhe Spanjës këtë muaj dhe “Il Mattino” raporton se ish-mbrojtësi i Hellas Veronas është dërguar përsëri në Napoli për të vazhduar programin e rimëkëmbjes në klubin e tij.

Rrahmani ka luajtur vetëm 13 ndeshje që nga transferimi i tij në “ Diego Armando Maradona” verën e kaluar dhe nëntë prej tyre janë në Serie A.

Lexo edhe

Video

error: