Meçi për kampion të botës, Fury bokson kundër Wilder për herë të tretë

Meçi për kampion të botës, Fury bokson kundër Wilder për herë të tretë

Tyson Fury dhe Deontay Wilder do të hynë sot në ring për të boksuar për të tretën herë mes vete, ku Fury do të synojë që të mbrojë titullin e peshave të rënda, atë të WBC.

Përballja e parë mes Furyt dhe Wilder daton në dhjetor të vitit 2018, ku asokohe nuk kishte fitore pasi që me vendime të gjyqtarëve meçi ishte i barabartë, përcjell KosovaPress.


Në përballjen e dytë, e cila u zhvillua në shkurt të vitit 2020, Fury arriti të shpallet kampion bote në WBC, pasi që e nokautoi Wilder në raundin e shtatë.

Sot, të dy boksierët do të vazhdojnë rivalitetin mes njëri-tjetrit, ku nikoqirë i meçit do të jetë T-Mobile Arena në Las Vegas.

Meçi mes Furyt dhe Wilder pritet të fillojë nga ora 5:30 të mëngjesit.

Lexo edhe

Video