Me këto formacione pritet te zbresin në fushë Barcelona dhe Real Madridi

Me këto formacione pritet te zbresin në fushë Barcelona dhe Real Madridi

Barcelona dhe Real Madridi do të ballafaqohen sonte me fillim nga ora 20:00 në ne “El Clasicon” e dytë për këtë sezon në kërkim të finales së Superkupës së Spanjës.

Ndeshja do të zhvillohet në Riad dhe skuadrat vijnë në këtë sfidë me objektiva të qarta për të fituar për shkak të rivalitetit të madh që kanë ndërmjet tyre, transmeton KosovaPress.


Kwto janw formacionet e mundshme:

Barcelona: Ter Stegen; Dani Alves, Piqué, Lengles, Jordi Alba; Busquets, De Jong, Gavi; Dembélé, Memphis y Luuk De Jong.

Real Madrid: Courtois; Lucas Vázquez, Militao, Alaba, Mendy; Casemiro, Kroos, Modric; Asensio, Benzema y Vini JR.

Lexo edhe

Video