Me këtë ndeshje kompletohet sot xhiro e tetë e Superligës

Me këtë ndeshje kompletohet sot xhiro e tetë e Superligës

Xhiro e tetë e Superligës së Kosovës në futboll do të kompletohet sot me ndeshjen e vetme të kësaj dite, atë ndërmjet Fushë Kosovës dhe Prishtinës.

Të dy skuadrat janë duke kaluar nëpër një seri jo të mirë të rezultateve, sidomos Fushë Kosova që është më tutje ka vetëm një pikë, me pesë humbje dhe një barazim.


Prishtina nga ana tjetër, ka mbledhur 10 pikë, por në pesë ndeshjet e fundit ka regjistruar vetëm një fitore, kundrejt një humbjeje dhe tri barazimeve, raporton KosovaPress.

Ndeshja do të zhvillohet me fillim nga ora 15:00.

Lexo edhe

Video