Mbyllet protesta e veteranëve, nesër takimi me Kurtin

Mbyllet protesta e veteranëve, nesër takimi me Kurtin

Organizatat e dala nga lufta e Ushtrisë Çlrimtare të Kosovës kanë përfunduar protestën menjëherë pasi është mbyllur seanca e Kuvendit të Kosovës. Tashmë përfaqësuesit e tyre do të takohen ditën e nesërme me kryeministrin Albin Kurti, ministrin e Financave, Hekuran Murati si dhe kryetarin e Komisioni për Buxhet, Armend Muja.


Në fjalën e tij, u.d. i kryetarit të OVL UÇK-së, Faton Klinaku, deklaroi se nëse kërkesat tyre nuk realizohen do t’ju kërkojnë deputetëve që të pengojnë mbarëvajtjen e çdo seance të Kuvendit të Kosovës.

*Lajmi në përditësim.

Lexo edhe

Video