Mbyllet pjesa e parë, United në epërsi kundër Everton

Mbyllet pjesa e parë, United në epërsi kundër Everton

Pas 45’ minutave lojë, nikoqirët janë në avantazh prej një goli.

Ka përfunduar pjesa e parë në derbin mes Manchester United dhe Everton, ku momentalisht rezultati është 1:0 në favor të “Djajve të Kuq”, përcjell KosovaPress.

Sulmuesi francez Anthony Martial arriti ta zhbllokojë rezultatin në “Old Trafford”, ku pas asistimit të Bruno Fernandes, shënon gol në minutën e 43’ për ta dërguar United drejt zhveshtoreve me epërsi minimale 1:0.


Rezultati pas pjesës së parë është 1:0 në favor të Manchester United.

Golin e gjeni më poshtë.

Lexo edhe

Video

error: