Mbyllet pjesa e parë mes Ulpianës dhe Prishtinës, ky është rezultati

Mbyllet pjesa e parë mes Ulpianës dhe Prishtinës, ky është rezultati

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen mes skuadrës së Ulpianës dhe kampionit aktual Prishtinës, e vlefshme kjo për xhiron e 16 të Superligës së Kosovës.

Pas 45’ minutave lojë të zhvilluar, skuadra e Prishtinës gjen vetën në avantazh minimal 1:0 kundër Ulpianës, përcjell KosovaPress.


Golin e vetëm në këtë pjesë të parë, dhe golin e epërsisë për “Plisat” e shënoi sulmuesi 22 vjeçar Leotrim Kryeziu në minutën e 34’ të ndeshjes.

Pjesa e parë mbyllet me rezultat 1:0 në favor të Prishtinës.

Lexo edhe

Video

error: