Mbyllet pjesa e parë, ja rezultati në derbin mes Interit e Romës

Mbyllet pjesa e parë, ja rezultati në derbin mes Interit e Romës

Ka përfunduar pjesa e parë në derbin e Serie A mes Interit dhe Romës, ku të dy skuadrat e kanë gjetur golin deri tani.

Pas 45’ minutave lojë të zhvilluara në stadiumin “Giueseppe Meazza”, Interi dhe Roma hyjnë drejt zhveshtores duke barazuar 1:1, përcjell KosovaPress.


Fillimisht, rezultatin i pari e zhbllokoi Federico Dimarco, i cili kalon Interin në epërsi prej 1:0 në minutën e 30’.

Golin e barazimit për Romën e gjeti ylli argjentinas, Paulo Dybala, i cili në minutën e 39’ të ndeshjes shënon për 1:1.

Pjesa e parë mbyllet me shifrat 1:1.

Lexo edhe

Video