Mbyllet pjesa e parë, ja rezultati mes United dhe Southamptonit

Mbyllet pjesa e parë, ja rezultati mes United dhe Southamptonit

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen mes Manchester United dhe Southamptoni, ku nikoqirët vazhdojnë drejt zhveshtoreve me epërsi minimale.

Pas 45’ minutave lojë të zhvilluara, Manchester United gjendet në epërsi prej 1:0 kundër skuadrës së Southamptonit, përcjell KosovaPress.


Golin e vetëm përgjatë kësaj pjese të parë e shënoi ylli anglez Jadon Sancho në minutën e 21’ pas një asistimi të Marcus Rashford.

Rezultati i pjesës së parë është 1:0 në favor të United.

Lexo edhe

Video