Mbyllet pjesa e parë, ja rezultati mes Shkupit e Lincoln Red Imps

Mbyllet pjesa e parë, ja rezultati mes Shkupit e Lincoln Red Imps

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen mes skuadrës shqiptare nga Maqedonia e Veriut, Shkupit dhe skuadrës nga Gjibraltari, Lincoln Red Imps.

Pas 45’ minutave lojë të zhvilluara në stadiumin “National Arena Toshe Proeski”, Shkupi po udhëheq me rezultat solid 2:0, përcjell KosovaPress.


Fillimisht, rezultatin i pari e zhbllokoi Mamadou Danfa, i cili kalon Shkupin në epërsi prej 1:0 në minutën e 11’ të ndeshjes.

Ndërkaq, golin e dytë për Shkupin e shënoi Sunday Adetunji në minutën e 29’ të ndeshjes.

Lexo edhe

Video