Mbyllet pjesa e parë, ja rezultati mes Romës dhe Juventusit

Mbyllet pjesa e parë, ja rezultati mes Romës dhe Juventusit

Ka përfunduar pjesa e parë në derbin mes skuadrës së Romës dhe gjigandit italian Juventus, ku të dy skuadrat hynë me barazim drejt zhveshtoreve.

Pas 45’ minutave lojë të zhvilluara, AS Roma është duke barazuar me rezultat 1:1 me Juventusin, përcjell KosovaPress.


Fillimisht, rezultatin i pari e zhbllokoi sulmuesi anglez Tammy Abraham, i cili në mionutën e 11’ kalon Romën në epërsi prej 1:0.

Por, gëzimi i “Giallorossëve” nuk zgjati shumë pasi që Juventusi e gjeti golin e barazimit në minutën e 18’ përmes një goli të bukur të Paulo Dybalas.

Rezultati pas pjesës së parë është i barabartë 1:1.

Lexo edhe

Video