Mbyllet pjesa e parë, Hungaria në epërsi kundër Francës

Mbyllet pjesa e parë, Hungaria në epërsi kundër Francës

Francezët pësuan gol në minutat e fundit të pjesës së parë.

Ka përfunduar pjesa e parë mes Hungarisë dhe Francës, ku brenda 45’ minutave, golin e ka gjetur vetëm Kombëtarja e Hungarisë përmes Attila Fiola në minutën e 45+2’ shtesë, përcjell KosovaPress.


Kjo ndeshje është e vlefshme për Grupin të Kampionatit Evropian Euro 2020, grup ky që njihet ndryshe edhe si “Grupi i Vdekjes”.

Rezultati pas pjesës së parë është 1:0 në favor të Hungarisë.

Lexo edhe

Video

1 Koment

Komentet janë të mbyllura.