Mbyllet pjesa e parë e ndeshjes Shqipëri-Itali

Mbyllet pjesa e parë e ndeshjes Shqipëri-Itali

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes ndërmjet Shqipërisë dhe Italia e cila ka karakter miqësor.

Shqipëria e nisi fuqishëm ndeshjen duke kaluar në epërsi pas 16 minutave lojë, por reagimi pasues i Italisë ishte shumë i shpejtë, raporton KosovaPress.


Ata barazuar rezultatin në 1-1 pas vetëm katër minutave lojë përmes golit të Di Lorenzos si dhe më pastaj kaluan në epërsi duke e shënuar golin e dytë në minutën e 25’ pas një pakujdesie të fazën mbrojtëse të kuqezinjve dhe realizues ishte Grifo.

Gjithsesi pjesa e parë ishte me intenzitet shumë të lartë nga të dy skuadrat dhe pritet të kemi gola edhe në pjesën e dytë.

Lexo edhe

Video