Mbyllet pjesa e parë e derbit anglez, Haaland tmerron “Djajtë e kuq”

Mbyllet pjesa e parë e derbit anglez, Haaland tmerron “Djajtë e kuq”

Kanë përfunduar 45 minutat e para të derbit lokal ndërmjet Manchester Cityt dhe Manchester Unitedit në Premier LIgë.

Skuadra e Pep Guardiolas ka krijuar epërsi të thellë prej 4-0, me sulmuesin Erling Halaand që po shkëlqen, përcjellë KosovaPress.


Phil Foden e hapi serinë e golave në minutën e 8’, pastaj Haaland realizoi dy herë në minutat 34’ dhe 37, dhe pastaj sërish Fodel që shënoi për 4-0 duke i dhënë kështu goditje të madhe “Djajve të kuq” që në pjesën e parë.

Lexo edhe

Video