Mbyllet me rezultat befasues pjesa e parë e ndeshjes Itali-Spanjë

Mbyllet me rezultat befasues pjesa e parë e ndeshjes Itali-Spanjë

Kanë përfunduar 45 minutat e para të ndeshjes ndërmjet Italisë dhe Spanjës e cila po zhvillohet në stadiumin “Giuseppe Meazza” në Itali.

Skuadra e Luis Enriques është duke avancuar me rezultat 2-0 me dy gola e Ferran Torres të realizuara në minuta 17’ dhe 45’ të ndeshjes, përcjellë KosovaPress.


Italia ka mbetur me një lojtar më pak në fushë pasi nga loja në minutën e 42’ të ndeshjes është përjashtuar qendërmbrojtësi Leonardo Bonucci dhe kjo do ta komplikojë edhe më shumë punën për trajneri Roberto Mancini.

Lexo edhe

Video

error: