Mbyllen pjesët e para, Ulpiana në epërsi kundër Gjilanit

Mbyllen pjesët e para, Ulpiana në epërsi kundër Gjilanit

Kanë përfunduar pjesët e para në tri ndeshjet që po zhvillohen në programin e sotëm të Superligës së Kosovës, ku vetëm në takimin mes Ulpianës dhe Gjilanit ka ndryshim rezultati.

Pas 45’ minutave lojë të zhvilluara, skuadra e Ulpianës është duke udhëhequr me rezultat 1:0 kundër Gjilanit, përmes golit të Egzon Qerimit në minutën e 23’, përcjell KosovaPress.

Kurse në dy ndeshjet e tjera, respektivisht në atë mes Dritës dhe Drenicës dhe në atë mes Feronikelit dhe Malishevës nuk ka ndryshim rezultati, ku ende nuk është zhbllokuar rezultati.


Rezultatet e pjesëve të para të tri ndeshjeve në Superligën e Kosovës i gjeni më poshtë.

Drita 0 – 0 Drenica

Feronikeli 0 – 0 Malisheva

KF Ulpiana 1 – 0 Gjilani  

Lexo edhe

Video

error: