Mbyllen pjesët e para, rezultate të papritura në Premier Ligë

Mbyllen pjesët e para, rezultate të papritura në Premier Ligë

Kanë përfunduar pjesët e para në të gjitha ndeshjet e Premier Ligës angleze, ku kemi disa rezultate tejet interesante.

Pas 45’ minutave lojë të zhvilluara, City gjendet në disavantazh kundër Aston Villas me rezultat 1:0, kurse Liverpooli është duke barazuar 1:1 me Wolverhamptonin, përcjell KosovaPress.

Ndërkaq, dy skuadrat londineze Tottenham dhe Arsenal po vazhdojnë kokë më kokë garën për Top 4 ,ku skuadra e Artetas mbyll pjesën e parë në epërsi 2:1 kundër Evertonit, kurse Tottenhami gjendet në avantazh 2:0 kundër Norwich Cityt.

Rezultatet e pjesëve të para të gjitha ndeshjeve në Premier Ligë i gjeni më poshtë.

Arsenal 2:1 Everton

Brentford 0:0 Leeds

Brighton 0:1 West Ham


Burnley 0:1 Newcastle

Chelsea 1:0 Watford

Crystal Palace 1:0 Manchester United

Leicester City 0:0 Southampton

Liverpool 1:1 Wolverhampton

Manchester City 0:1 Aston Villa

Norwich City 0:2 Tottenham

Lexo edhe

Video