Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Mbyllen pjesët e para në çerekfinalet e Ligës së Evropës

Mbyllen pjesët e para në çerekfinalet e Ligës së Evropës

Momentalisht janë duke u zhvilluar ndeshjet në kuadër të çerekfinales së Ligës së Evropës, ku pas 45’ minutave lojë kemi pasur disa rezultate interesante.

Ajax, Villarreal e Manchester United janë skuadrat të cilat kanë kaluar në epërsi, kurse skuadra angleze Arsenal ende nuk e ka gjetur golin kundër çekëve të Slavia Pragës, përcjell KosovaPress.

Skuadra holandeze Ajax është në epërsi prej 1:0 kundër Romës, Dinamo Zagrebi është duke u mposhtur minimalisht 0:1 kundër Villarrealit, “Djajtë e Kuq” po ashtu janë në epërsi prej 1:0, ndërsa skuadrat e vetme që nuk kanë shënuar gola janë Arsenali dhe Slavia Praga.

Rezultatet pas 45’ minutave lojë i gjeni më poshtë.


Ajax 1 – 0 AS Roma

Arsenal 0 – 0 Slavia Praga

Dinamo Zagreb 0 – 1 Villarreal

Granada CF 0 – Manchester United

Lexo edhe

Video

error: