Mbyllen duelet gjysmëfinale nga turneu i boksit “Adem Jashari”

Mbyllen duelet gjysmëfinale nga turneu i boksit “Adem Jashari”

Sot janë zhvilluar katër duelet gjysmëfinale nga turneu ndërkombëtar i boksit “Adem Jashari”, raporton KosovaPress.

Në këto duele u ballafaquan boksierë nga kategoritë 52,69 dhe 75 kilogram.


Përves boksierëve nga Kosova, sot morën pjesë edhe boksierë nga Maqedonia dhe Sllovakia.

Tre boksierët nga Kosova, Bashkim Bajoku, Patriot Behrami, Imer Mangjolli dhe ai sllovak Thesemws Andrey u kalifikuan për në finalet e këtij turneu që do të zhvillohen ditën e nesërme me fillim nga ora12:00.

Lexo edhe

Video

1 Koment

Komentet janë të mbyllura.

error: