Mbroni flokët duke përdorur maskën e bananes

Mbroni flokët duke përdorur maskën e bananes

Bananet janë të pasura me kalium, antioksidantë dhe vitamina, kjo i bënë ato të kenë përfitime për flokët. Kështu preferohet që në kushte shtëpie të krijoni maskë për flokë nga banania.


Për të krijuar këtë maskë ju duhet të keni dy banane, 1 lugë gjelle vaj ulliri, 1 lugë gjelle vaj kokosi dhe 1 lugë gjelle mjaltë.Të gjitha këto duhet t’i tretni në një tas dhe më pas maskën aplikojeni në flokët tuaj.Pas pesë minutave, ju duhet të pastroni flokët.

Flokët nga kjo maskë do të kenë shumë përfitime, ato do të shkëlqejnë, do të jenë më të buta, reduktohet zbokthi dhe do të ndalohet rënia e tyre. Bananet janë të pasura me kalium, antioksidantë dhe vitamina, kjo i bënë ato të kenë përfitime për flokët.

Lexo edhe

Video