Mbretëria e Bashkuar vazhdon mbështetjen në reformat qeveritare

Mbretëria e Bashkuar vazhdon mbështetjen në reformat qeveritare

Zëvendëskryeministri Besnik Tahiri ka pritur në takim ambasadorin e Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë, Nicholas Abbot.

Përmes një statusi në Facebook, Tahiri ka thënë se me Abbot kanë biseduar reformat qeveritare, duke u përqendruar në avancimin e përgjegjësisë dhe llogaridhënies së qeverisë.

Ky është statusi i tij i plotë:


Pata kënaqësinë që të kem një takim shumë produktiv me Ambasadorin e Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë, Nicholas Abbot.

Me Ambasadorin diskutuam çështje që kanë të bëjnë me reformat qeveritare, duke u përqendruar në avancimin e përgjegjësisë dhe llogaridhënies së qeverisë.

Ambasadorin Abbot e falënderova për mbështetjen e vazhdueshme nga Qeveria Britanike dhe partneritetin e saj të përkushtuar ndaj Kosovës. Njëkohësisht theksova që partneriteti ndërmjet dy vendeve tona të vazhdojë në të gjitha fushat e interesit reciprok.

Lexo edhe

Video

1 Koment

Komentet janë të mbyllura.