Mbretëresha Elizabeth kalon natën në spital

Mbretëresha Elizabeth kalon natën në spital

Mbretëresha britanike Elizabeth II kaloi natën e së mërkurës në spital për “hetime paraprake” pasi anuloi vizitën e saj në Irlandën e Veriut, konfirmoi Pallati Buckingham në Londër.

Monarkja 95-vjeçare kishte anuluar udhëtimin e planifikuar për të mërkurën dhe të enjten për të pushuar për disa ditë në kështjellën Windsor.


Monarku u kthye në kështjellën Windsor të enjten në kohën e drekës.

Mbretëresha u pa nga specialistë në spitalin privat ”King Edward VII”, në qendër të Londrës.

Shtrimi i tij në spital besohet të mos ketë pasur lidhje me koronavirusin./ATSh/

Lexo edhe

Video

error: