Mbi 50 mijë raste të reja me koronavirus në Gjermani

Mbi 50 mijë raste të reja me koronavirus në Gjermani

Për të katërtën ditë radhazi, një numër rekord i rasteve të reja me koronavirus është regjistruar në Gjermani.


Në 24 orët e fundit, 50.196 raste të reja janë konfirmuar dhe 235 njerëz kanë vdekur, njoftoi Instituti Robert Koch.

Instituti paralajmëroi për një rritje të incidencës së infeksionit në baza javore, pasi numri i të infektuarve për 100.000 njerëz tani është 249, krahasuar me 232 javën e kaluar, raporton Reuters.

Lexo edhe

Video